Menu Bar

Sunday, April 30, 2017

PEMENANG KEM MEMBACA 1MALAYSIA

Pertandingan Mewarna Kulit Buku
Tahap 1
1. Qasrieynas Zaran - 3 Anggerik
2. Fatin Najwa Bt M. Zani - 3 Teratai
3. Nur Farisha bt Jefry - 1 Mawar
Sagu hati :
1. Nur Damia Qistina Bt Mohd Rusdi - 2 Teratai
2. Atiqah Bt Abd Aziz - 3 Bakawali
3. Nur Kyra Afrina Bt Mohd Fairoz - 3 Seroja

Pertandingan Mereka Cipta Dialog
1. Tengku Nur Ain Nabilah - 5 Cempaka
2. Nur Aqilah Syaqilah Bt Azahar - 6 Anggerik
3. Az Shazzirul Bin Azman - 6 Anggerik
Sagu hati :
1. Nur Khairiah Bt M. Ikbal - 5 Bakawali
2. Danial Azri Bin Che Anuar - 6 Anggerik
3. Nur Husna Bt Mohd Zaini - 6 Anggerik

Pertandingan Melukis Kulit Buku
1. Siti Rabiatul Amirah Binti Azhar – 5 Anggerik
2.Nur Farahidayah Bt Zaini – 5 Anggerik
3. M. Amirul Hakimi Bin Hassan – 5 Anggerik
Sagu Hati :
1.Nur Amira Binti Abd Razzaq – 6 Cempaka
2. Muhammad Aniq Khairi Bin Mohd Azwan – 5 Bakawali
3. Nurul Ain Nabila Binti Md Zain – 4 Bakawali

Mewarna Kem Membaca 1 Malaysia
Tahap 1
1.Nur Arissa – 3 Kenanga
2. Siti Afiqah bt Adnan – 3 Mawar
3. Nur Wadina Safiah – 3 Dahlia
Tahap 2
1.Muhammad Amirul Hakimi Bin Hassan – 5 Anggerik
2. Siti Rabiatul Amirah Bt Azhar – 5 Anggerik
3. Muhammad Aqil Hazim Bin Azrin – 5 Mawar

Pertandingan Cantum Nombor
Tahap 1
1.Normarsya Nasuha – 3 Seroja
2.Muhamad Hadif Danish Bin Hafizul – 1 Seroja
3. Nur Ain Syahira – 3 Kenanga
Tahap 2
1.Siti Nur Hidayah Bt Amyzar – 5 Ixora
2. Nur Qasreena Dayana Fairdauz Sham – 6 Anggerik
3. Noraznieza Binti Kasmury – 5 Ixora

Mewarna Hari Sukan
Tahap 1
1.Aqilah Binti Abd Aziz – 3 Ixora
2. Khairulanwar Bin Abd Aziz – 2 Bakawali
3. Nur Ain Syahira Bt Mahadhir – 3 Kenanga
Tahap 2
1.Nur Ardiela Bt Shahrul Anuar – 5 Cempaka
2.Hanis Nur Afrina Batrisya – 5 Bakawali
3. Nur Aaqilah – 4 Kenanga


Pengunjung Bertuah
Tahap 1
1. Siti Wardah Nur Qistina – 3 Dahlia
2. Nur Hadaya Binti Hafizul – 3 Mawar
3. Nur Auni Najlah Bt Azizi – 3 Ixora
Tahap 2
1.Az Shazzirul Bin Azman – 6 Anggerik
2. Nur Damia Bt Abdullah – 4 Bakawali
3. Nur Kyra Izzatul Ameera Bt Saipul – 5 Cempaka

Friday, April 28, 2017

SAMBUTAN ISRAK MIKRAJ

28 April 2017 Jumaat



JALINAN MASYARAKAT

Pelajar Universiti Malaya telah mengadakan Program Jalinan Masyarakat di SK Bangsar.
Seramai 10 orang murid telah terpilih yang terdiri daripada murid Tahun 4 dan 5.
Tarikh : 28 April 2017
Masa : 8.00 pagi - 10.00 pagi
Tempat : Dewan Ilmu SK Bangsar
Sesi suai kenal
Murid diberi bahan bacaan Bahasa Inggeris. Murid dibimbing untuk menulis sinopsis.
Penyampaian hadiah kepada pemenang sinopsis terbaik


Sunday, April 23, 2017

CD MBMMBI

Pusat Sumber menayangkan CD MBMMBI pada waktu rehat setiap hari Selasa (Bahasa Inggeris) dan Rabu (Bahasa Melayu)


Friday, April 21, 2017

ANUGERAH PERKHIDMATAN CEMERLANG 2016

Pusat Sumber SK Bangsar mengucapkan tahniah buat 10 orang guru telah menerima Anugerah Perkhidmatan Cemerlang 2016. Moga terus Cemerlang.
Tarikh : 20 April 2017
Tempat : Pusat Latihan DBKL Cheras Kuala Lumpur.



JADUAL WAKTU PROGRAM NILAM 2017 SESI PAGI





Sunday, April 16, 2017

KEJOHANAN BALAPAN DAN PADANG KALI KE 53

16 April 2017

OBJEKTIF :   
                         
       1.Memenuhi keperluan murid untuk beriadah dan bersukan

      2.Melahirkan insan yang berdaya saing.

         3.Memupuk semangat bekerjasama dan berganding bahu dalam
            pasukan.

4.Mengilap bakat istimewa murid di dalam bidang sukan untuk
diserlahkan ke peringkat lebih tinggi.

   5.Mencungkil bakat- bakat baru dalam kalangan murid khususnya
     dalam bidang olahraga bagi mewakili sekolah.

Atur Cara
7.00 pagi: Murid berkumpul di dataran sekolah
            7.30 pagi: Makanan & minuman diedarkan kepada
    semua murid
7.50 pagi: Ketibaan ibu bapa
                                                                Ketibaan Tetamu Jemputan & PIBG
                                                                Ketibaan Guru Besar
                                                                Ketibaan tetamu khas
8.00 pagi : Perarakan masuk bendera kejohanan
   : Acara perbarisan Unit Beruniform
                                                               : Acara perbarisan rumah sukan
                                                               : Doa oleh Ustaz Mohd Sabri B Che Bedolah
                                                               : Ikrar kejohanan
                                                               : Ucapan perasmian oleh tetamu khas
                                                               : Simbolik perasmian
                                                               : Penyampaian cenderahati
                                                               : Senamrobik
                                                               : Perarakan keluar perbarisan ke rumah sukan
8.45 pagi       : Acara Sukaneka
                 Pra Sekolah
                        Penyampaian hadiah
                    : Acara Trek & Balapan bermula
                100m (P) Thn 1, 100m (L) Thn 1,100m (P) Thn 2
                100m (L) Thn 2,100m (P) Thn 3,100m (L) Thn 3
                100m (P) Thn 4,100m (L) Thn 4,100m (P) Thn 5
                100m (L) Thn 5, 100m (P) Thn 6,100m (L) Thn 6
                Persembahan murid
                4x50m (P) Thn 1,4x50m (L) Thn 1,4x50m (P) Thn 2
                4x50m (L) Thn 2,4x50m (P) Thn 3,4x50m (L) Thn 3
               4x100m (P) Thn 4,4x100m (L) Thn 4,4x100m (P) Thn 5
               4x100m (L) Thn 5,4x100m (P) Thn 6,4x100m (L) Thn 6
               Penyampaian hadiah
                           Acara 100m (thn 1 – 6), 4x50m (Thn 1,2,3),4x100m (Thn 4,5& 6)
              : Acara tarik tali (Akhir)
                Murid perempuan, Murid lelaki
               Acara Ibu, Acara Bapa
                                                              : Penyampaian Hadiah
              Acara tarik tali,Acara ibu bapa, Perbarisan, Hiasan Rumah
                 ·         Olahragawan & Olahragawati Harapan (L & P)
                 ·         Olahragawan & Olahragawati (L & P)
                ·         Johan, Naib Johan & Ketiga Rumah Sukan
           : Ucapan Penutup Guru Besar

      11.00 pagi : Majlis Bersurai 
Dirasmikan oleh :
                             Dato’ Seri Utama Raja Nong Chik Bin Datuk Raja Zainal Abidin

Sukaneka Prasekolah

Monday, April 10, 2017

ENGLISH CAMP

10 April 2017
Institut Perguruan Bahasa Antarabangsa telah bekerjasama menjayakan English Camp yang melibatkan murid Tahun 4. Moga dapat memberi ilmu dan pengalaman yang amat berharga. Terima kasih kepada IPBA telah memilih SK Bangsar untuk mengadakan English Camp.

Sunday, April 2, 2017

PENGAWAS PSS TAHUN 3 SESI 2017

JAWATANKUASA PENGAWAS PUSAT SUMBER SEKOLAH SESI PETANG 2017

KETUA PENGAWAS
MOHAMAD FIRDAUS AIMAN BIN MOHD SHAHRULNIZAM                          
3 SEROJA
NAIB KETUA PENGAWAS
NURFARZANA BINTI MOHD ARIZAL
3 MAWAR
SETIAUSAHA
NUR RAIHAN DAHLIA BINTI RAMLI
3 MAWAR
NAIB SETIAUSAHA
MUHAMMAD ZAIMY IMAN BIN ZAZLAN
3 MAWAR
BENDAHARI
IZZATI HALIMAH BINTI KAMIL
3 SEROJA


BIL
NAMA PENGAWAS
KELAS
1
FARISHA RYHANA BINTI RAZMIN
3 TERATAI
2
IZZATI HALIMAH BINTI KAMIL
3 SEROJA
3
RABIATUL UMAIRAH BINTI ABDUL SHUKOR
3 TERATAI
4
HADAYNA BINTI HAFIZUL
3 MAWAR
5
NUR ALIA NADIA BINTI ZAMRI
3 MAWAR
6
NIK NUR IZYANI BINTI NIK ANUWAR
3 MAWAR
7
NORMARSYA NASUHA BINTI ABDULLAH
3 SEROJA
8
NUR NABIHAH AMANI BINTI NAZAIMI
3 LAVENDAR
9
NURFARZANA BINTI MOHD ARIZAL
3 MAWAR
10
AMINATUL HUSNA BINTI MOHAMAD ABDUL RASHID
3 KENANGA
11
KHAIRUNNISA NURBILLAH BINTI HAFEEZ ANUAR
3 MAWAR
12
NUR ARISSA QAISARA BINTI AZRIN
3 KENANGA
13
NIK NUR IZYAN BINTI NIK ANUWAR
3 IXORA
14
NUR RAIHAN DAHLIA BINTI RAMLI
3 MAWAR
15
NUR SYAZWANI BINTI SYARIFFUDDIN
3 KENANGA
16
SITI AFIQAH BINTI ADNAN
3 MAWAR
17
FARAH KHAIRINA BINTI MOHD ZAINI
3 DAHLIA
18
NURAIN SYAHIRA BINTI MAHADIR
3 KENANGA
19
MUHAMMAD FARIS BIN MOHAMED FAIROUZ
3 LAVENDAR
20
MUHAMMAD AMIR ASHRAFF BIN SUKERI
3 MAWAR
21
MUHAMMAD NU’MAN BIN MOHD NAZAR
3 LAVENDAR
22
MUHAMMAD ZAIMY IMAN BIN ZAZLAN
3 MAWAR
23
MUHAMMAD IRFAN BIN MOHD YAZID
3 LAVENDAR
24
MOHAMAD FIRDAUS AIMAN BIN MOHD SHAHRULNIZAM
3 SEROJA
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...